Leren met geld om te gaan

Zal het ze motiveren of worden ze er corrupt van?

Het is verstandig uw kinderen langzaam te laten wennen aan de waarde van geld. Begin er alleen niet te vroeg mee. Iedereen weet dat geld een grote bron
van zorgen kan vormen, en een onbezorgde kindertijd is belangrijker dan een hoop geld op de bank. Laat uw kinderen totdat ze een jaar of tien zijn met
rust. Ze zakgeld geven is een goed idee, maar laat ze met het geld doen wat ze zelf willen. Leuke dingen kopen bijvoorbeeld.

Natuurlijk moet u ingrijpen als ze iedere keer met hun wekelijkse toelagen naar de snoepwinkel of cafetaria rennen, maar zorg ervoor dat het geld niet besteed hoeft te worden aan verantwoordelijke zaken. Als uw kinderen vragen over geld hebben,  beantwoordt ze dan, maar u hoeft ze absoluut niet te stimuleren interesse in geld en geldzaken te krijgen. Meestal
ontwikkelen kinderen rond hun tiende, de één iets eerder, de ander wat later, belangstelling voor geld. Het is verstandig ze dan wat meer zakgeld te geven, en een deel van dit zakgeld te
koppelen aan een bepaalde verantwoordelijkheid, een goed voorbeeld is voer voor het huisdier.

Zorg er in ieder geval voor dat uw kind niet teveel zakgeld krijgt. Door een teveel aan zakgeld leren ze nooit de waarde van geld inzien. Als ze alles kunnen kopen wat ze willen zullen ze gaan denken dat geld iets is waar ze nooit iets voor hoeven te doen. Het is er gewoon. Het is veel beter ze te leren dat ze voor een bepaalde aankoop moeten werken. Werk als aanvulling op het zakgeld is heel erg gezond. Uw kinderen leren op die manier eerst goed na te denken voordat ze het geld uitgeven. Ze hebben er immers hard voor moeten werken, dus willen ze er ook het maximum aan voldoening uithalen. Een miskoop is in zo’n geval een wijze les.